KONST / Litografier / Färglitografi 13846373
*
nr 1384 6373
Alf Olsson
(f. 1925), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 9/10, daterad 1998, Torso. Motivet: 11x36, yttermått inklusive ram: 24x48 cm
Alf Ragnvald Olsson, svensk målare, grafiker och skulptör född 1925 i Gärdslöv på Söderslätt.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 mars 2021
kl 18:41:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/3 14:58:31
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Alf Olsson
Alf Ragnvald Olsson, svensk målare, grafiker och skulptör född 1925 i Gärdslöv på Söderslätt.
Läs mer om Alf Olsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alf olsson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torso
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:05
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:50
*
Alf Olsson
Alf Ragnvald Olsson, svensk målare, grafiker och skulptör född 1925 i Gärdslöv på Söderslätt.
Läs mer om Alf Olsson
nr 1384 6373
Alf Olsson
(f. 1925), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 9/10, daterad 1998, Torso. Motivet: 11x36, yttermått inklusive ram: 24x48 cm
Alf Ragnvald Olsson, svensk målare, grafiker och skulptör född 1925 i Gärdslöv på Söderslätt.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 mars 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/3 14:58:31 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Alf Olsson
Alf Ragnvald Olsson, svensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör född 1925 i Gärdslöv pÃ¥ Söderslätt.Läs mer om Alf Olsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alf olsson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torso
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:05 -
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:50